13 PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY UCZESTNICZYLI W KOLEJNEJ EDYCJI „ŚWIĘTA DRZEWA”

Obejmuje on ogólnopolską i międzynarodową akcję sadzenia drzew co roku w październiku. Głównymi celami programu są: ukazanie znaczenia drzew, budzenie świadomości na temat niezastąpionej roli drzew w życiu człowieka. W tym dniu do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Gorczańskiego Parku Narodowego, którzy przywieźli sadzonki sześciu drzewek – trzy sosny i trzy jodły. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Czytamy drzewom”, dlatego uczniowie każdej klasy przygotowali swoje programy związane tematycznie z lasem. Mogliśmy się dowiedzieć ciekawych informacji o posadzonych gatunkach, wysłuchaliśmy wierszy i piosenek oraz odpowiadaliśmy na zagadki na temat różnych drzew. Każda klasa otrzymała drzewo, o które obiecała dbać. Uczniowie nadali im imiona i posadzili na terenie wokół budynku szkoły. Pomogli nam w tym pracownicy GPN, objaśniając jak należy prawidłowo je posadzić oraz w jakich warunkach najlepiej rosną. Od dziś mamy obok szkoły „wartowników – przyjaciół”, czyli posadzone przez dzieci:

z oddziału O – jodłę Nadzieję,
z klasy I – sosnę Bartka,
z klasy II – jodłę Zuzię,
z klasy III – jodłę Fryderyka,
z klasy V – sosnę Andrzeja,
z klasy VI – sosnę Roberta.

Dziękujemy Nadleśnictwu Limanowa za przekazanie sadzonek,
a pracownikom GPN za pomoc w ich posadzeniu.

 Agata Florek

GALERIA ZDJĘĆ
Przejdź do treści