22 PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM ODBYŁY SIĘ DWIE BARDZO WAŻNE DLA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ UROCZYSTOŚCI – ŚWIĘTO SZKOŁY ORAZ PASOWANIE PIERWSZAKÓW

 

22 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Łętowem odbyły się dwie bardzo ważne dla społeczności szkolnej uroczystości – Święto Szkoły oraz Pasowanie Pierwszaków. Ten dzień rozpoczęliśmy od udziału we Mszy Świętej, którą w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli sprawował ks. proboszcz Zdzisław Sawka. Następnie wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas starszych, którzy przybliżyli wszystkim postać Tadeusza Kościuszki – wielkiego Polaka i patrona naszej szkoły.
Potem przyszedł czas na zaprezentowanie się Pierwszoklasistów. Wykazali się dużą wiedzą na temat szkoły, jej patrona, naszej Ojczyzny oraz znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze. Pięknie zaśpiewali przygotowane na tę uroczystość piosenki. Zaprezentowane umiejętności sprawiły, że bez wahania zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Uroczystego pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor mgr Krystyna Masłowiec wraz z Wójtem Gminy Mszana Dolna panem Bolesławem Żabą. Dzieci z klasy I tradycyjnie już przypieczętowały ten fakt w Księdze Pasowań. Na zakończenie wyraziły wdzięczność swoim rodzicom, składając im wykonane przez siebie podziękowania.

 

W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania wszystkim Gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zaszczycili nas swoją obecnością.

Byli to: Wójt Gminy Mszana Dolna pan Bolesław Żaba, Przewodnicząca Rady Gminy pani Aleksandra Kania, Radny Gminy Mszana Dolna pan Krzysztof Niedojad, ks. proboszcz Zdzisław Sawka, ks. Grzegorz Dulęba oraz siostra Renata – Saletynka.

Agnieszka Górni

GALERIA ZDJĘĆ
Przejdź do treści