„NO PROMIL NO PROBLEM”

1W ramach kampanii na terenie Gminy Mszana Dolna 10 listopada o godz. 11.00 trzech uczniów jako przedstawiciele szkoły podstawowej w Łętowem wraz z Panią Małgorzatą Kuziel wzięli udział w patrolu z policją z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Podczas patrolu policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców, a uczniowie wręczali im materiały promujące kampanię „NO PROMIL NO PROBLEM” i rozmawiali o skutkach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Podejmowane działania mają pomóc kierowcom trafnie ocenić stan swojej trzeźwości. Policjanci zachęcali uczniów do reakcji w razie zauważenia takich sytuacji, do głośnego powiedzenia „NIE”. Starali się wzbudzić u nich refleksje na temat tego, co w życiu ważne, aby młodzi ludzie mogli świadomie podejmować decyzje, dostrzegać wartość odpowiedzialności. Wszyscy sprawdzani kierowcy byli trzeźwi, dlatego też każdy otrzymał upominki – kampanijne gadżety. Podczas patrolu panowała miła przyjemna atmosfera. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak przebiega kontrola pojazdów i kierowców w trakcie badania alkomatem.

Małgorzata Kuziel