JASEŁKA

Przedstawienie uczniów Oddziału Przedszkolnego
Dnia 2 lutego w święto Objawienia Pańskiego dzieci z Oddziału Przedszkolnego pod opieką wychowawcy zaprezentowały spektakl Jasełkowy. Na uroczystość zaproszeni zostali rodzice, jak również inni mili goście: Dyrektor Pani Krystyna Masłowiec, jej Zastępca Pani Mariola Mamala oraz dzieci z zaprzyjaźnionego „Bajkowego Przedszkola” wraz z opiekunami. Maluchy w pięknych przebraniach z dumą prezentowały jasełkowe role przed swoimi rodzicami. Dzieci wcieliły się w role: Świętej Rodziny Trzech Króli, Pastuszków i Aniołków. Inscenizacja przeplatana była śpiewem tradycyjnych polskich kolęd: „ Do szopy”, „Wśród nocnej ciszy”, „Jezusa narodzonego”, „Cicha noc”, „Gdy śliczna panna” wzbogaconych akompaniamentem akordeonu. Publiczność doceniła zdolności wokalno- aktorskie dzieci z Oddziału Przedszkolnego wspólnie włączając się we wspólny śpiew kolęd. Nie szczędziła również małym aktorom gromkich braw i pochwał. Panie z Bajkowego Przedszkola obdarowały dzieci czekoladowymi słodkościami. Jesteśmy dumni, że nasze maluchy przypomniały społeczności szkolnej o tradycji śpiewu pięknych polskich kolęd oraz wystawiania inscenizacji jasełkowych.

Wychowawca Oddziału Przedszkolnego
Lucyna Leżańska