Zdrowe i kolorowe smoothie owocowe

10kKwiecień w świetlicy szkolnej SP w Łętowem to miesiąc zdrowia. Nie tylko poznajemy zasady zdrowego odżywiania czy projektujemy plakaty na temat właściwych  nawyków żywieniowych , ale uczestniczymy również w owocowych warsztatach.  Pierwszym etapem warsztatów było zapoznanie się ze słownikiem , gdzie mogliśmy zobaczyć przykłady bardzo ciekawych, egzotycznych i kolorowych  owoców. Etap drugi to wspólne tworzenie koreczków owocowych i energicznego napoju smoothie. Uczniowie sami zdecydowali jakie owoce znajdą się w składzie koktajlu. I tak powstały ciekawe przepisy na smoothie – napoju , który nie tylko podbił Europę i świat, ale również zagościł w menu uczniów Szkoły Podstawowej w Łętowem! I wcale nie trzeba wiele, aby go stworzyć. Wystarczy mieć:  blender , kilka owoców, odrobinę  wody,  do tego szczypta wyobraźni i zdrowy, świeży, kolorowy napój gotowy!  Kto nie wierzy niech obejrzy nasze zdjęcia, a najlepiej niech sam przygotuje smoothie,  a  z pewnością zakocha się w tym napoju i dołączy do grona jego zwolenników! Należy dodać, że uczniowie chętnie pili napój, który nie był niczym słodzony. Na końcu zajęć, kiedy już skończyły się ananasy, kiwi, banany czy pomarańcze wykorzystaliśmy jabłka, które kolejny  już raz w ogromnych ilościach zostały przywiezione do naszej szkoły.  Tym samym można śmiało obalić mit, że dzieci nie lubią owoców.

Monika Zięba