Rocznica uchwalenia Konstytucji 3go Maja w SP w Łętowem

3Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole przedstawiliśmy całej społeczności  akademię upamiętniającą historię uchwalenia Konstytucji 3 go Maja. Kolejny raz uczniowie klasy V udowodnili , że potrafią w sposób ciekawy przedstawić losy Polski wcielając się w różne postacie. I tak na scenie pojawił się król Polski – Stanisław August Poniatowski,  nasi zaborcy : król Prus –  Fryderyk, cesarz Austrii –  Franciszek Józef oraz władczyni Rosji –  caryca Katarzyna. Mogliśmy zobaczyć również twórców konstytucji: Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego. Uczniowie  bardzo chętnie wystąpili w strojach nawiązujących do tamtych czasów. W sytuację Polski wprowadził nas narrator,  a  całą uroczystość rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. W tle można było usłyszeć V symfonię Beethovena,  a także pieśni nawiązujące do tamtych wydarzeń: „Witaj majowa jutrzenko” oraz hymn Konstytucji 3go Maja. W zadumę wprowadził nas wiersz pt. „Dniu Trzeci Maja”. Podsumowaniem akademii był „Polonez” Ogińskiego, który zaprosił naszych aktorów na scenę. Zwieńczeniem całej uroczystości był występ uczniów klasy „0”, którzy zaprezentowali nam pieśń przygotowaną na Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Wszyscy otrzymali gromkie brawa za występ – zarówno uczniowie klasy V jak i uczniowie klasy „0”. Wierzymy, że była to barwna lekcja  patriotyzmu, dzięki której mogliśmy przypomnieć ważne chwile  z historii naszego kraju.
Nasza szkoła pamiętała również o wywieszeniu flagi i tym samym  włączyliśmy się
w obchody Święta Flagi.

 

Monika Zięba

GALERIA ZDJĘĆ

Przejdź do treści