Dzień Dziecka – Żyjmy zdrowo na sportowo

1 czerwca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka, podczas którego na naszych uczniów czekały liczne atrakcje. Każdy uczeń mógł znaleźć interesującą dla niego formę spędzania tego dnia. Dzieci rozpoczęły obchody swojego święta od obejrzenia filmu animowanego zatytułowanego „W głowie się nie mieści”. Film ten, doskonale łączący w sobie elementy humorystyczne i wzruszające, a także wartką akcję, dostarczył naszym uczniom wielu emocji. Następnie na uczniów czekała część edukacyjna, a mianowicie, przygotowana przez klasę VI, prezentacja multimedialna „Dbamy o zdrowie – kodeks walki z rakiem” na temat zdrowego stylu życia – profilaktyki chorób nowotworowych. Kolejnym punktem programu były rozgrywki sportowe. Uczniowie mieli szanse połączyć swoje siły i zmierzyć się ze sobą w różnych konkurencjach. Rozegrano m.in. turniej piłki nożnej oraz turniej ringo. W rozgrywkach piłkarskich klasa II i V musiały uznać wyższość swoich starszych kolegów, jednak ,,piątaki” skutecznie się zrewanżowali i pokonali klasę VI w turnieju ringo. Dziewczynki i chłopcy mogli także sprawdzić się w konkurencjach indywidualnych takich jak: rzut do kosza i strzał na bramkę. Zarówno wśród młodszych jak i starszych uczniów chętnych nie brakowało i nasi wychowankowie licznie przystąpili do boju o zwycięstwo i dobrą zabawę.

Oto lista zwycięzców w poszczególnych konkurencjach:

STRZAŁ NA BRAMKĘ:

(chłopcy I-III)

 1. Marcelin Trybus
 2. Bartek Tromiczak
 3. Dominik Mysza

(chłopcy V-VI)

 1. Adrian Kościelniak
 2. Jakub Nowak
 3. Patryk Kuczaj

(dziewczęta I-III)

 1. Karolina Steczek
 2. Roksana Flig
 3. Ania Czesyk

(dziewczęta V-VI)

 1. Karolina Kasprzyk
 2. Aleksandra Kołodziej
 3. Julia Jarosz

RZUT DO KOSZA

(chłopcy I-III)

 1. Marcelin Trybus
 2. Karol Potoniec
 3. Dawid Jarosz

(chłopcy V-VI)

 1. Piotr Wąchała
 2. Jakub Nowak
 3. Dawid Kołodziej

(dziewczęta I-III)

 1. Karolina Kuczaj
 2. Anna Majerczyk
 3. Karolina Steczek

(dziewczęta V-VI)

 1. Karolina Kasprzyk
 2. Aleksandra Kołodziej
 3. Klaudia Walczak

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci uczyły się robić piękne kwiaty z bibuły. Nasi wychowankowie mogli również rysować kredkami oraz malować farbami i z tej możliwości skorzystało szczególnie wielu uczniów klas młodszych. Wielką popularnością cieszyło się „Malowanie twarzy”. Dzieci wybierały dla siebie przeróżne oryginalne wzory od zwierzątek po wzory florystyczne, a nawet wizerunki piratów. Wszyscy uczniowie z ogromną przyjemnością odwiedzali salę, w której klasa III wraz z wychowawczynią przygotowała warsztaty kulinarne. Podczas tychże warsztatów zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli uczestniczyć w degustacji przepysznych owoców oraz ich równie wyśmienitych przetworów. Rodzice również zadbali o naszych uczniów zapewniając im smakowity poczęstunek w formie zapiekanek i lodów. Zwieńczeniem całego dnia zabaw było rozdanie dyplomów dla uczestników rozgrywek sportowych. Po czym w świetnych humorach wszyscy udali się do domów. Z pewnością ten cudowny dzień spędzony w miłej, przyjaznej atmosferze na długo pozostanie w pamięci uczniów oraz nauczycieli.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym hojnym sponsorom, Państwu Beacie i Adamowi Kubikom oraz Państwu Teresie i Pawłowi Trybusom za dostarczenie owoców
i pomoc w propagowaniu wśród dzieci zdrowego odżywiania się.

 

Anna Bielak

Natalia Malec

GALERIA ZDJĘĆ

Przejdź do treści