Święto Szkoły

„T. Kościuszko to bohater jak wiecie i patron szkoły najlepszej na świecie.” To słowa okrzyku na cześć patrona naszej szkoły, jaki przygotowali uczniowie klasy VI. Pozostali uczniowie także wykazali się inwencją , a ich okrzyki były również ciekawe. Mogliśmy je wszystkie usłyszeć na akademii z okazji Święta Szkoły, które obchodziliśmy dnia 25.10.2016 r.  O godzinie 900  zebraliśmy się w kościele na mszy świętej, a po niej udaliśmy się do szkoły i aktywnie uczestniczyliśmy   w uroczystości przygotowanej przez uczniów klasy VI. Wszyscy włączyli się w  jej przebieg poprzez wspólny śpiew „Jak długo na Wawelu.” Uczniowie klas, oprócz okrzyków na cześć patrona, zaprezentowali przygotowane przez siebie emblematy związane z postacią Tadeusza Kościuszki. Została podsumowana praca z patronem , która trwała miesiąc. W jej ramach przeprowadzono :

– konkurs plastyczny

– konkurs poetycki

– konkurs na najciekawszy wywiad z absolwentem szkoły

– konkurs na prezentację multimedialną związaną z T. Kościuszką

Zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Wszystkim gratulujemy!

Agata Florek