11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

14 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej wolności.  Z tej okazji uczniowie klasy VI pod opieką nauczyciela historii i plastyki przedstawili całej społeczności szkolnej fragmenty z burzliwej oraz bogatej historii naszego kraju. Jak wiemy  losy  Polski były nie tylko smutne i trudne, ale pojawiały się również momenty pełne nadziei i wiary na lepsze jutro. Tak też uczniowie próbowali pokazać dzieje naszej Ojczyzny. Od momentu  rozbiorów aż do radosnego dnia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskuje niepodległość. Uczniowie wraz z rodzicami i dziadkami  bardzo aktywnie i dużym poświęceniem  zaangażowali się w przygotowanie akademii. Zadbali o stroje, rekwizyty oraz patriotyczne symbole – kotyliony. Pomogli również  opiekunowi stworzyć elementy dekoracji. Mottem naszej akademii były 3 ważne słowa: Bóg, Honor , Ojczyzna, które do dziś pojawiają się na sztandarach szkół i instytucji. Warto wspomnieć, że nasza szkoła  wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach rocznicowych w Mszanie Dolnej. Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że pojęcie patriotyzmu i tożsamości narodowej nie  jest im obce.

Monika Zięba

GALERIA ZDJĘĆ

Przejdź do treści