Katyń – Pamiętamy!

Kolejny już raz uczciliśmy pamięć roku 1940 i oddaliśmy cześć  96 ofiarom katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy VI w ramach lekcji historii wykonali plakaty upamiętniające tragiczne  wydarzenia z roku 1940 i 2010. Prace uczniów oglądać można na gazetce szkolnej. Takie działania służą nie tylko upowszechnianiu i zachowaniu pamięci o osobach tragicznie zmarłych w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010, ale również przypominają o zbrodni  katyńskiej z 1940 roku, kiedy to w tzw. „Lasku Katyńskim” rozstrzelano ponad 20 tysięcy Polaków. W 70 rocznicę wydarzeń z  Lasku Katyńskiego miała odbyć się uroczystość z udziałem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i przedstawicieli wszystkich stanów (m.in. żołnierzy, polityków, adwokatów, księży, lekarzy) Polski, którzy zostali zamordowani w 1940 roku. Jednak nie doszła ona do skutku.  10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy polskiego samolotu Tu-154 w Smoleńsku, w której zginął prezydent wraz z wszystkimi osobami obecnymi na pokładzie samolotu. Zginęło 96 osób – 88 pasażerów i 8 członków załogi.

Cześć ich Pamięci!

Monika Zięba