Szkolne Podchody w „Dniu Dziecka”

W Szkole Podstawowej w Łętowem z okazji „Dnia Dziecka”, zorganizowano niecodzienną zabawę. W zabawie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły, którzy losowo zostali podzieleni na drużyny – kolory. Na początku każda drużyna dokonała swojej prezentacji, i trzeba przyznać, że uczniowie przygotowali się doskonale, co widać na zdjęciach. Na starcie w klasach I-III pojawiły się takie drużyny jak: czerwoni, zieloni, żółci, niebiescy, biali i czarni. Natomiast w klasach IV-VI wystartowały cztery zespoły: czerwoni, niebiescy, żółci i zieloni. Zespoły po prezentacji otrzymały instrukcję działania, dzięki której można było odnaleźć miejsce ukrytego na terenie szkoły zadania do wykonania. Zadania dla uczniów przygotowali nauczyciele oraz rodzice, a dotyczyły różnych dziedzin: sportu, kuchnia, matematyka,  język polski, quiz wiedzy o świecie, przyroda, owoce. Dodatkowo dla spostrzegawczych czekały ukryte zadania i zagadki. Uczniowie mogli również korzystać dowoli z dmuchanej zjeżdżalni, jednak i tam czekało na nich jedno z zadań. Był to dzień pełen emocji i dobrej zabawy, wszystkie grupy odnalazły swoje zadania, choć wcale nie było to takie proste. Najlepsze drużyny odebrały dyplomy i drobne upominki z rąk pani Dyrektor. W kategorii klas (I-III) najlepsi okazali się Biali w składzie (Ewa, Jaś, Anita, Angelika, Karol, Martyna). Natomiast wśród klas (IV-VI) najlepsi okazali się Czerwoni w składzie (Katarzyna, Marta, Adrian, Karolina, Maksymilian, Marcelin, Damian). Nie zabrakło oczywiście zapiekanek i lodów, które były miłym dodatkiem do tego radosnego dnia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji tej imprezy: nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim naszym sponsorom: państwu Teresie i Pawłowi Trybus za ufundowanie dmuchanej zjeżdżalni i owoców, oraz państwu Beacie i Adamowi Kubik za ufundowanie owoców. Myślę że dzięki waszemu zaangażowani uczniowie naszej szkoły mogli wesoło i inaczej niż za zwyczaj spędzić ten jeden dzień.

Maciej Potaczek