Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

          Dwa miesiące zasłużonego odpoczynku niestety zleciało jak z bicza strzelił. Wielu uczniów, rodziców i nauczycieli wyjechało na wakacje w różne interesujące miejsca, aby odpocząć i nabrać sił przed wyzwaniami kolejnego roku szkolnego. W tym roku powrót do szkoły nie nastąpił, jak to bywało w poprzednich latach 1 września, tylko zgodnie z rozporządzeniem ministra, w tym roku uczniowie wrócili do szkoły 4 września.

Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.00 uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Następnie uczniowie wraz z opiekunami oraz nauczyciele udali się do szkoły, gdzie na hali gimnastycznej  miała miejsce część oficjalna.

Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Jak wiemy,
1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju. Minutą ciszy uczciliśmy wydarzenia sprzed 78 lat, kiedy to 1 września nastąpił wybuch II Wojny Światowej. W ciszy i z godnością oddawaliśmy hołd poległym za ojczyznę. Organizatorem uroczystości była  klasa V, która pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Anny Bielak, wystawiła część artystyczną, nawiązującą do najważniejszych, a zarazem najkrwawszych wydarzeń wojennych. Mieliśmy okazję obejrzeć i wysłuchać prezentacji, która przybliżała tematykę wojny obronnej Polski we wrześniu 1939 r. oraz agresji ZSRR na Polskę (17 września 1939 r.).

Po części artystycznej pani Dyrektor Krystyna Masłowiec powitała wszystkich zebranych. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych czyli oddziału „O” i klasy I oraz ich rodziców. W dalszej części Pani Dyrektor poinformowała o zmianach w gronie pedagogicznym. Przedstawiła także zmiany w oświacie dotyczące szkoły w nadchodzącym roku szkolnym. Zgodnie z reformą oświaty w klasach pierwszych, czwartych i siódmych będzie wdrażana nowa podstawa programowa. Pani Dyrektor podała również nazwiska wychowawców danych klas. Oto poszczególne klasy i ich wychowawcy:

kl. „O” – Pani Lucyna Leżańska
kl. I – Pani Mariola Mamala
kl. III – Pani Agnieszka Górni
kl. IV – Pani Władysława Kozyra
kl. V – Pani Anna Bielak
kl. VII – Pani Agata Florek.

Dyrektor Szkoły życzyła wszystkim dobrego roku szkolnego 2017/2018 – wielu sukcesów, wzajemnej życzliwości, zaufania oraz aby przebywanie w naszej szkole sprawiało, wszystkim do niej uczęszczającym oraz goszczącym w niej, dużo przyjemności. Nauczycielom, Pani Dyrektor życzyła niegasnącego zapału do pracy, dużo cierpliwości, spokoju, sił w pokonywaniu trudności i satysfakcji ze współpracy z uczniami oraz ich rodzicami i opiekunami; uczniom nowych pięknych doświadczeń, odkrywania nowych pasji i pielęgnowania tych już odkrytych, sił do rozwijania i realizacji swoich zainteresowań, wytrwałości w realizacji celów,  powodzenia; rodzicom i opiekunom cierpliwości i konsekwencji w trudnym wychowywaniu swoich  dzieci i wiele radości z ich osiągnięć.

Następnie dzieci i młodzież pod opieką swych wychowawców rozeszli się do klas. I tu to już wiadomo … – podręczniki, plan lekcji, nasza Pani/Pan, nasza klasa, organizacja pracy szkoły w bieżącym roku, omówienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole i poza nią oraz mnóstwo powakacyjnych wrażeń i… ciekawość – jaki będzie ten rok?

Odpowiemy w czerwcu.

Podsumowując, po dwóch miesiącach wakacji wróciliśmy do szarej rzeczywistości. Oznacza to jedynie, że musimy przestawić nasz zegar na poranne wstawanie, wziąć się w garść i do pracy….
Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

Na koniec chciałabym przytoczyć słowa Seneki. Drodzy uczniowie pamiętajcie  „Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy”.

 

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

Władysława Kozyra

GALERIA ZDJĘĆ: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

Przejdź do treści