Spektakl „Sieć”

 

„SIEĆ”

W dniu 5 października 2017 w naszej szkole odbył się spektakl „SIEĆ” poruszający problem istnienia w Internecie, problem przemocy i agresji w sieci, a także ukazujący rolę rodziny, przyjaciół oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi.

 Internet jest jedną z form spędzania wolnego  czasu, bez której nikt teraz chyba nie wyobraża sobie życia. A jego skutki uboczne i możliwości destruktywnego użycia, manipulacji są równie potężne jak jego użytkowe funkcje.

Celem tego spektaklu była przestroga, zwrócenie uwagi ucznia, że Internet jest czymś wspaniałym, nieodzownym i potrzebnym nam jak światło, ale złe korzystanie
z Internetu może okazać się krzywdzące. Internet też może nam uczynić krzywdę lub my za jego pośrednictwem możemy zrobić krzywdę innym.

Główna bohaterka spektaklu nastolatka, Kasia wpada w swoim mniemaniu na świetny pomysł. Chce zostać królową Internetu. I jak to nastolatka z głową pełną marzeń i ambicji, postanawia osiągnąć swój cel poprzez kręcenie telefonem komórkowym śmiesznych
i interesujących filmików.  Liczy na to, że filmiki zdobędą wymarzone poparcie i zachwyt. Czyli lajki. A tymczasem…

Spektakl pełen humoru, ale i skłaniający do głębokich przemyśleń – co w życiu jest najważniejsze? Kult pieniądza, władzy i pięknego wizerunku w dzisiejszych czasach przesłania wartości duchowe, a zaburzone relacje z rówieśnikami i rodziną rzutują na całokształt życia.

                                                                                         Pedagog szkolny  

                                                                                         Jolanta Franczak

GALERIA ZDJĘĆ: SPEKTAKL „SIEĆ”

 

Przejdź do treści