Teatr lalek „Bajka” z wizytą w naszej szkole

„Trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole

i każdy może z niego ukroić tyle, ile potrzebuje…”

(św. Brat Albert)

 

     W ubiegły czwartek, 5 października już po raz kolejny odwiedził naszą szkołę objazdowy teatr lalek – „Bajka” z Nowego Sącza. Tym razem mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „Niezwykły gość”, opracowane na podstawie opowiadania Zofii Kossak. Akcja rozgrywa się w domu biednego szewca, bogatego młynarza oraz na drodze przy kapliczce. Cała historia wzbogacona była piękną, ręcznie malowaną scenografią i odpowiednio dobraną muzyką, wprowadzającą w nastrój. Dzieci poznały przygody bohaterów, którzy za swoją dobroć i gościnność otrzymali wspaniałą nagrodę. Przedstawienie oparte na wartościach chrześcijańskich było dla wszystkich lekcją dobroci i gościnności, a potępieniem egoizmu i zazdrości.

Agnieszka Górni

GALERIA ZDJĘĆ: WIZYTA TEATRU LALEK – „BAJKA” W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 

 

 

 

Przejdź do treści