„Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

W czwartkowe październikowe przedpołudnie
tj. 12 X 2017 r. o godz. 8:00 naszą szkołę odwiedziła grupa specjalizująca się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, których celem jest połączenie elementu rozrywkowego z treściami lekcyjnymi w scenariuszu, przygotowanym pod kątem uczniów.

„Zaelektryzowani” zaprosili nas na niecodzienną lekcję nauki. Możemy powiedzieć, że animatorzy „stawali na głowie”, aby przekazać wiedzę naszym uczniom, którzy z zainteresowaniem obserwowali doświadczenia. Lewitujące piłki, właściwości gazów, zabawy z helem, płonąca dłoń, wiry wodne – to tylko niektóre z zaprezentowanych eksperymentów. W trakcie pokazów aktorzy objaśniali prezentowane zjawiska, odpowiadali na pytania, odkrywając tajniki wiedzy oraz uprzyjemniali nam czas. Doświadczenia przeplatały się z humorystycznymi dialogami prowadzących, co wzbudzało duże zainteresowanie wśród uczniów i stanowiło świetną zabawą. Ogromną ciekawość wśród obserwatorów wzbudził element spektaklu, który dawał uczestnikom pokazu możliwość aktywnego, czynnego udziału w wydarzeniach i eksperymentach. Uczniowie byli mile zaskoczeni i zachwyceni!

Ta „żywa” lekcja bardzo podobała się wszystkim widzom. Animatorzy nie tylko wspaniale bawili publiczność, ale także rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie, tym, co prezentowali. Widzowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy na temat różnych zjawisk, mogli również uczestniczyć w danych eksperymentach, a przy tym znakomicie się bawili.

Oby jak najwięcej było takich „lekcji”.

Podsumowując „Zaalektryzowani” przemiło nas zaskoczyli. 😉 Przedstawili nam chemiczne eksperymenty w atrakcyjny sposób… 😀 …a nasi uczniowie świetnie się przy tym bawili! 😉

Dziękujemy za te wyjątkowe odwiedziny „Zaelektryzowani”!

Zapraszamy ponownie!!! 😉  😀  😉 

Władysława Kozyra

GALERIA ZDJĘĆ: „NAUKOWA EPIDEMIA, CZARY MARY I ALCHEMIA”

 

Przejdź do treści