Wycieczka do Rabki-Zdroju

Piękna nasza Polska cała…

              Ostatnie ciepłe dni października sprzyjały organizacji wszelkich wycieczek. W jeden z takich to właśnie ciepłych dni uczniowie zerówki udali się do Rabki Zdrój, aby podziwiać piękno jesiennego krajobrazu w rabczańskim parku oraz zwiedzić Muzeum Zbójników i Górali.

              Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia nowoczesnej, interaktywnej ekspozycji dotyczącej życia i zwyczajów górali i zbójników karpackich. Zbiory etnograficzne muzeum są naprawdę imponujące: zabytkowe wnętrze, wiejskie rzemiosło artystyczne w tym: przedmioty codziennego użytku, sprzęty, narzędzia rolnicze, stroje czy ludowe zabawki dla dzieci. Efektywne zwiedzanie muzeum zapewnił nam profesjonalny przewodnik. Uczniowie mogli sami przymierzyć stroje ludowe przodków, deptać kapustę w starodawnej beczce oraz  dotykać sprzętów i zabawek o ponad stuletniej tradycji, przekonując się w ten sposób o ich funkcjonalności.

              Wycieczkę zakończyliśmy w rabczańskim parku zdrojowym. Po drodze podziwialiśmy zabytkowy, drewniany kościółek z pierwszej połowy XVII wieku – Muzeum Władysława Orkana.  W parku główną atrakcja było zbieranie liści, kasztanów i szyszek, a także plac zabaw, gdzie bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas.

 

Lucyna Leżańska

GALERIA ZDJĘĆ: MUZEUM ZBÓJNIKÓW I GÓRALI

Przejdź do treści