„Czas na Ślubowanie”

25 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem miała miejsce bardzo ważna i miła uroczystość. Tego bowiem dnia uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Pierwszoklasistom, w tych szczególnych chwilach, towarzyszyli nauczyciele, rodzice, koleżanki i koledzy oraz zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Jan Potoplak i ks. Lesław Podsiadło. W tym roku, po raz pierwszy, w szkolnej ławce zasiadło
13 uczniów. Kiedy już oswoili się z murami szkoły, starszymi kolegami i nauczycielami, nadszedł czas na złożenie uczniowskiego ślubowania. Do tego ważnego wydarzenia przygotowywali się ponad miesiąc. Mimo tremy i zdenerwowania pięknie zaśpiewali piosenki i z dumą wyrecytowali wiersze. Wykazali się dużą wiedzą dotyczącą naszego kraju, znajomością najważniejszych przepisów ruchu drogowego i zasad dobrego wychowania. Tym samym udowodnili, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, ślubowali kochać Ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie pani dyrektor Krystyna Masłowiec dokonała uroczystego pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło również życzeń, gratulacji od dyrekcji i zaproszonych gości.

Uroczystość zakończyła się prezentacją multimedialną poświęconą życiu patrona naszej szkoły – Tadeuszowi Kościuszce.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.

Mariola Mamala

GALERIA ZDJĘĆ: „CZAS NA ŚLUBOWANIE”

Przejdź do treści