99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

Nieco później niż zwykle, bo 13 listopada obchodziliśmy  99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z tej okazji uczniowie klasy VII wspólnie z nauczycielem historii przygotowali krótką akademię upamiętniającą to ważne wydarzenie w dziejach naszego kraju.
11 listopada 1918 roku po123 latach niewoli Polska odzyskuję upragnioną wolność.
Uczniowie przestawili najważniejsze postacie i wydarzenia z tamtych lat na podstawie inscenizacji powtórki   przed  testem historycznym.
W obchody 11 listopada włączyły się również inne klasy naszej szkoły. Klasa IV w ramach plastyki przygotowała ozdoby narodowe w postaci kotylionów , które znalazły miejsce na gazetce klasowej. Natomiast klasa V również w trakcie lekcji plastyki  wykonała patriotyczne zaproszenia z okazji akademii, które zostały wręczone pracownikom szkoły. Pozostałe klasy zadbały o odświętny strój.
Nie zabrakło również pocztu sztandarowego, hymnu i pieśni patriotycznych.

Monika Zięba

GALERIA ZDJĘĆ: NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przejdź do treści