Karnawał, „Grecka tragedyja”, „Plotki o Bogach”, itp., itd. …

Twórcze kreacje uczniów klas IV-VII

Uczniowie naszej szkoły często w sposób kreatywny i twórczy podchodzą do zajęć lekcyjnych. Potrafią swoimi pomysłami nie tylko wzbogacić treści programowe, ale również ożywić lekcje historii czy plastyki. Niektórzy  bardzo lubią przebierać  się oraz odgrywać różne scenki. I tak klasa IV realizując temat dotyczący  kostiumu i maski  zaprojektowała w szkole  i potem wykonała w domu różne stroje nawiązując tym samym  nie tylko do tradycji karnawałowych, ale angażując również w ćwiczenie rodziców.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do tematu i chętnie przebrali się w wykonane w domu stroje.

Z kolei klasa V z własnej inicjatywy przygotowała scenki z mitologii greckiej i rzymskiej. I tym razem również było widać spore zaangażowanie i dbałość o szczegół  w przygotowanych  rekwizytach i strojach. Ponadto uczniowie klasy V wykazali się sporym poczuciem humoru przedstawiając tzw. „Grecką tragedyję”czy „Plotki o bogach”  – jak to sami określili.

Klasa VII realizując temat instalacji wpisała się w program promocji zdrowia. Uczniowie wykonali zdjęcia przedmiotów, którym dodali własne treści dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych.

Takie postawy uczniów są dowodem na to, że każdy temat  można nie tylko zindywidualizować na potrzeby uczniów, ale i przedstawić w sposób twórczy. Ponadto uczniowie przekonali się, że nie tylko biernie uczestniczą w zajęciach, ale mogą mieć wpływ i własny pomysł na przebieg lekcji.

Dodatkowo uczniowie udowodnili, że potrafią pracować nie tylko indywidualnie, ale i zespołowo.

Monika Zięba

GALERIA ZDJĘĆ: TWÓRCZE KREACJE UCZNIÓW KLAS IV – VII

GALERIA ZDJĘĆ: TWÓRCZE KREACJE UCZENNIC KLASY VII

ZDJĘCIE WYKONAŁA ALEKSANDRA KOŁODZIEJ.
ZDJĘCIE WYKONAŁA PATRYCJA SMOTER.