Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

„Na zawsze w pamięci Żołnierze Wyklęci”

Dnia 1 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Łętowem wszyscy uczniowie i obecni w tym dniu nauczyciele uczestniczyli w pięknej lekcji historii naszego kraju, od czasu rozpoczęcia II wojny światowej, do czasów powojennych. Samorząd Uczniowski przygotował bowiem akademię z okazji „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wiersze i informacje historyczne przeplatano pieśniami żołnierskimi, teledyskami i filmami z czasów walki „żołnierzy niezłomnych” o niepodległość Polski. Wszyscy zgromadzeni w ciszy  z uwagą słuchali przygotowanej prezentacji. Były także łzy wzruszenia. Akademia ta była piękną formą uczczenia walki i ofiary, a także bólu i cierpienia jakich doznawali „żołnierze niezłomni” przez wszystkie lata PRL.

Mirosława Jarosz

GALERIA ZDJĘĆ: „NA ZAWSZE W PAMIĘCI ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”

Niektóre z teledysków wykorzystanych podczas akademii:

1. „Rozkwitały pąki białych róż” (na YouTube opublikowane przez Ewa Holodkowa),

2. „Warszawskie dzieci” (na YouTube opublikowane przez  PrawicowyInternet),

3. „Rzeczypospolitej poprzysięgali” – piosenka o Żołnierzach Wyklętych (na YouTube opublikowane przez Polish Songbook),

4. Nuty historii Żołnierzom Wyklętym – utwór „Śpij kolego” (na YouTube opublikowane przez Nuty Historii).