Pierwszy Dzień Wiosny 2018

 

„WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY”

       Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyjątkowy. Na ten dzień każdy z nas czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy już nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.

       21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny. Uroczystość pod hasłem „Wiosna, wiosna, ach to Ty’’ przygotowali  uczniowie klas czwartej i piątej pod kierunkiem pań wychowawczyń. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.

       21 marca 2018 roku – według kalendarza pierwszy dzień wiosny. Hmm, tak pierwszy dzień wiosny, a za oknem szaro, buro, a przede wszystkim biało i zimno… Ale w budynku Szkoły Podstawowej w Łętowem jest dużo ciekawiej. U nas pełno barw! Na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych kwiaty, bazie, dekoracje i wiosenne akcenty. W tym dniu nie obowiązuje nakaz noszenia strojów w stonowanych barwach, dlatego uczniowie mają na sobie ubrania we wszelakich odcieniach – im kolorowiej, tym lepiej i ciekawiej!           

       W tym roku pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie, rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody, angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych i wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas uroczystości. I chociaż tego dnia za oknem królowała jeszcze zima, nie mogło zabraknąć jej symbolicznego pożegnania. Dlatego właśnie w sali gimnastycznej odbył się program artystyczny o tematyce wiosenno-ekologicznej przygotowany przez uczniów klas IV-V.

       Pierwszym punktem programu artystycznego przygotowanego na tę okazję było przedstawienie przysłów dotyczących miesiąca marzec. Kolejny punkt programu stanowiła scenka „z życia klasy”, w której uczniowie klasy czwartej zaprezentowali swój talent aktorski, wcielając się np. chłopcy w rolę uczennic czy też jedna z uczennic w rolę nauczycielki. Po scence klasowej aktorzy zaproponowali nam dawkę „wiosennego humoru” przedstawiając inscenizacje wierszy i prezentując się jako różne „wiosenne” zwierzęta. Występujący wnieśli na scenę mnóstwo pozytywnej energii, wywołując wśród widzów wielkie poruszenie i ożywienie. Następnie uczniowie zaserwowali nam „wiosenną poezję”. Poprzez m. in. inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Przyjście wiosny” zobaczyliśmy, jak uczniowie pięknie przywitali wiosnę. „Pani Wiosna”, zachęcona tym powitaniem, wkroczyła na salę ubrana w kolorową sukienkę, z kwiatami we włosach i bukietem krokusów. Swym entuzjastycznym wyglądem zapewniła wszystkie dzieci, że z pewnością zagości w szkole i w końcu na zewnątrz. Pod koniec występu dzieci uhonorowały wiosnę poprzez zaprezentowanie „wiosennych przysłów”.
Przedstawienie było ubogacone przerywnikami muzycznymi – piosenkami o wiośnie.

       Bardzo atrakcyjnym punktem tego dnia był niesamowity pokaz sztuki walki taekwondo. Uczniowie oglądali go z zapartym tchem.

       „Taekwondo to tradycyjna sztuka walki w Korei. Nazwa dyscypliny składa się z 3 członów: tae, co oznacza uderzenie stopą, kwon – uderzenie pięścią i do oznaczającego sztukę lub drogę do osiągnięcia stanu intuicji wynikającego z doświadczenia umysłu i ciała. Taekwondo oryginalnie było stylem walki stosowanym w celach militarnych, a dopiero w XX wieku zyskało popularność jako sportowa sztuka walki. Adeptów tego stylu obowiązuje 5 zasad etycznych opracowanych przez mistrza Choi Hong Hi: grzeczność iuprzejmość, rzetelność i uczciwość, wytrwałość, samokontrola oraz odwaga.” (http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/zajecia-i-treningi/sztuki-walki-jakie-sa-rodzaje-sztuk-walki-i-ktore-warto-trenowac_44049.html).

       Podsumowując – w tym dniu wiosna jeszcze nie dała się zauważyć na zewnątrz i była jakaś taka niemrawa, jednak my w naszej szkole byliśmy pełni radości i optymizmu. Otoczeni wesołymi kolorami i z uśmiechem na ustach wołaliśmy „Witaj wiosno!” Pierwszy Dzień Wiosny, jak co roku, był niesamowity. Uczniowie wychodzili ze szkoły z uśmiechami na twarzach. Całe spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń. 21 marca to naprawdę wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego naszej szkoły.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i pomyślny przebieg imprezy, dziękujemy.

 

Władysława Kozyra

GALERIA ZDJĘĆ: „WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY”

GALERIA ZDJĘĆ: TEAKWONDO

 

 

 

Przejdź do treści