Żywy wąż, ogromny miś i wiele innych atrakcji …

Cyrk „Szok”

       Dnia 17.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w spotkaniu z artystami cyrkowymi. Swój bardzo interesujący program zaprezentował ukraiński cyrk SZOK. Nie zabrakło trudnego pokazu akrobatycznego, wesołego klowna, który rozśmieszał wszystkie dzieci, żonglera, który żonglował piłkami i maczugami. Swoich sił w żonglowaniu próbował także „bankier”, który w rytm „Played a live” Safri Duo żonglował „sztabkami  złota”.

       Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Największy jednak aplauz wywołała orkiestra złożona z naszych uczniów (Adriana Walczaka, Dawida Kołodzieja, Jakuba Nowaka, Leny Pietrzak
i Zuzanny Luberdy), ekspresyjnie wykonująca utwór pod batutą klauna.

       Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artysta pojawił się z wężem na rękach i wyszedł do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. W trakcie pokazu pojawiła się nawet możliwość, żeby potrzymać węża. Śmiałków nie brakowało!!! I tak, najpierw
z tym wyzwaniem zmierzyły się dziewczynki, potem chłopcy. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona, u odważnych dziewczynek z klasy I, IV i V, żywy wąż spokojnie spoczął na rękach (Oliwii Potoniec, Anny Czesyk, Aleksandry Kuczaj, Martyny Kuczaj) oraz ramionach odważnych chłopców z klasy I, V i VII (Dawida Kołodzieja, Adriana Węglarza, Dawida Kusia, Michała Jarosza i Adriana Luźniaka). Jeden z naszych uczniów klasy IV – Bartosz Jarosz odważył się sam trzymać pytona owiniętego wokół szyi.

       Ostatnim punktem programu był występ ogromnego, białego misia! Kiedy nikt się tego nie spodziewał, pojawił się na środku sali i zaczął tańczyć! Podbiegał w stronę widowni, która emocjonalnie reagowała na jego widok. Biały miś swoim występem przywołał uśmiech na niejednej twarzy.

        Po występie chętni mogli podejść do artystów i kupić różne pamiątki.

       To był mile spędzony czas, wszystkim obecnym dopisywał dobry humor. Niektórzy nasi uczniowie mieli możliwość, choć na chwilę pojawić się na sceniei spróbować swoich sił np. w orkiestrze. Uczniowie podziękowali  artystom, za występ gromkimi brawami, a artyści obiecali, że jeszcze nas odwiedzą.

Pokaz wzbudził wiele pozytywnych emocji.

Dzieci świetnie bawiły się podczas występu klauna.

Szczególnym przeżyciem był kontakt ze zwierzętami – wężem i misiem.

Młodzi widzowie potrafili pokonać strach nawet przed wężem.

Władysława Kozyra

GALERIA ZDJĘĆ: CYRK „SZOK”

 

Przejdź do treści