Wycieczka do Pienińskiego Parku Narodowego

Wąwóz Homole i Bukowinki

Pieniny to idealny teren na wycieczki przyrodnicze. Dlatego też dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy pierwszej dzielnie wyruszyli na pieszą wędrówkę po górskim szlaku. Z parkingu w Jaworkach udaliśmy się na szlak przez urokliwy Wąwóz Homole i Bukowinki. W trakcie wędrówki  przeprowadzone zostały zajęcia przyrodnicze „Poznajemy przyrodę Pienin”. Uczestnicy wycieczki pod kierunkiem pani przewodnik przeprowadzili też „małe doświadczenia” dotyczące właściwości podłoża (skały i gleby), poznali „sekrety” niektórych roślin (praca z lupą), wzięli udział w zajęciach plastycznych dotyczących krajobrazu i różnorodności przyrody. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, widoczne było ich zaangażowanie, skupienie uwagi oraz satysfakcja z wykonywanych zadań. Trochę zmęczeni ale z uśmiechem na twarzy i głową pełną wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Mariola Mamala

GALERIA ZDJĘĆ: „PIENIŃSKI PARK NARODOWY …”