Festiwal zdrowia

          W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła uczestniczyła w szeregu akcji promujących zdrowie,  właściwe nawyki żywieniowe oraz postawy prozdrowotne. Wydarzenia te zostały umieszczone w zakładce promocja zdrowia oraz znalazły również miejsce w aktualnościach na stronie szkoły. Niektóre pojawiły się na stronie Urzędu Gminy Mszana Dolna, Gorce24 czy  Limanowa. in. Podsumowaniem działań był zorganizowany dnia 15 czerwca br.  „Festiwal zdrowia”, gdzie wybrane klasy pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli uczących wykonały sałatki czy przedstawiły i przypomniały m.in. piosenkę czy wierszyk na temat zdrowia. W tym dniu również samorząd  wspólnie z opiekunem panią Mirosławą Jarosz włączyli się w obchody święta zdrowia  przygotowując smaczne szaszłyki oraz sałatki owocowe. Komisja ds. Promocji  Zdrowia (Agnieszka Dorczak, Jolanta Franczak, Monika Zięba)  przygotowała  wiele propozycji na dzień 15 czerwca. Wybrano niektóre z nich.

Poniżej wykaz klas oraz zleconych  zadań:

 • Klasa „0” przebrana za różne warzywa  z pomocą wychowawcy
  pani Lucyny Leżańskiej wykonała wiersz pt.: „Pomidor” Jana Brzechwy;
 • Klasa III wspólnie z wychowawcą panią Agnieszką Górni  przygotowała ciekawe zagadki na temat zdrowia;
 • Klasa IV wspólnie z panią Agnieszką Dorczak w ramach lekcji przyrody  przygotowała sałaki owocowe;
 • Klasa V pod kierunkiem wychowawcy pani Anny Bielak wykonała
   i przedstawiła prezentację pt.: „Zdrowe odżywianie”;
 • Klasa VII wykonała piosenkę „Taki mały, taki duży może zdrowym być”
  z przedstawienia „Szanuj zdrowie” zrealizowanego pod kierunkiem wychowawcy pani Agaty Florek dodatkowo uczniowie klasy VII  pod kierunkiem nauczyciela informatyki pani Władysławy Kozyry wykonali  i przedstawili  prezentację podsumowującą wszystkie szkolne akcje promujące zdrowie

            W tym dniu każdy nauczyciel  zgodnie z zaleceniami poświecił 15 minut swojej lekcji na tematykę zdrowotną. Dodatkowo klasa VII wspólnie z Przewodniczącą Zespołu ds. Promocji Zdrowia zadbała  o salę i sprzęt na ten dzień. Można powiedzieć, że prawie  każdy miesiąc był pod znakiem zdrowia. Jeśli nie było widać akcji na terenie szkoły to były lekcje na tematy związane ze zdrowiem. Ponadto uczniowie każdego dnia otrzymywali zdrowe przekąski i posiłki.

             W tym roku szkolnym  nasza szkoła może pochwalić się ogromną ilością zajęć i wydarzeń  promujących zdrowie i właściwe postawy czy nawyki żywieniowe.

        Wszystkie akcje zostały opisane i zamieszczone na stronie internetowej szkoły, a podsumowanie działań w formie prezentacji przedstawiła klasa VII podczas „Festiwalu zdrowia”. Dodatkowo w ciągu roku szkolnego 2017/2018  w ramach lekcji:  biologii, angielskiego, techniki czy plastyki zrealizowano tematy dotyczące zdrowia

            Na bieżąco  wykonywana  była  gazetka  na temat zdrowia – odpowiedzialne panie: Jolanta Franczak i Agnieszka Dorczak.

          W klasach młodszych: odział przedszkolny, klasy I i III  zorganizowano kąciki przyrody, przygotowano degustację warzyw i owoców, odbyły się inscenizacje, zagadki i konkursy na temat zdrowia, pogadanki z pielęgniarką.  Natomiast w klasach starszych: IV, V, VII  odbył się apel na temat zdrowia, spotkanie z dietetykiem, warsztaty kulinarne, wykonano plakaty, miały miejsce pogadanki z pielęgniarką oraz lekcje wychowawcze. Prace uczniów wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym. Uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowe przekąski.
          Można zatem  powiedzieć, że udało nam się zrealizować w pełni   działania przewidziane w programie profilaktyczno-wychowawczym szkoły w zakresie promocji i edukacji zdrowotnej.

GALERIA ZDJĘĆ: FESTIWAL ZDROWIA

Zespół do Spraw Promocji Zdrowia

Przejdź do treści