Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

                                                    

„Wakacje, znów będą wakacje…”

           W piątek 22 czerwca 2018 roku odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego.

          Zakończenie roku szkolnego zapoczątkowała uroczysta msza święta o godzinie 8.00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Łętowem. Po mszy wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy IV zaprezentowali krótkie skecze, których tematem byli nauczyciele uczący poszczególnych przedmiotów nauczanych  w naszej szkole. Śmiechu było co niemiara. Sami występujący – aktorzy z klasy IV czuli się na scenie swobodnie i co najważniejsze – doskonale się na niej bawili. Jako wychowawca tej klasy ogromnie się cieszę, że moi wychowankowie tak chętnie angażują się w występy artystyczne i cechują się nietuzinkowym talentem aktorskim.

          Czwartoklasiści po swoim występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

       Po zakończeniu części artystycznej uczniów klasy czwartej, przyszedł czas na wiersz i piosenkę w wykonaniu najmłodszych, czyli przedszkolaków. Ich wdzięczny występ sprawił wszystkim wielką przyjemność.

        Następnie miało miejsce rozdanie świadectw, nagród i dyplomów. Najlepsi otrzymali je podczas uroczystości zakończenia z rąk Pani Dyrektor Krystyny Masłowiec. Zostały rozdane nagrody książkowe dla uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie,  nagrody książkowe i dyplomy uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych i konkursach matematycznych czy też wykazywali zaangażowanie w działalność Szkolnego Koła CARITAS oraz dyplomy dla uczniów godnie reprezentujących naszą szkołę w konkursach  plastycznych. Pozostali uczniowie już na forum klasy w swoich salach lekcyjnych odebrali z rąk wychowawców świadectwa i inne dyplomy. Pani dyrektor podziękowała  też rodzicom, którzy angażowali się w działania na rzecz  szkoły.

       To było wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem. Uczniowie udają się na wakacje, a wraz z nimi odchodzi powoli na emeryturę nasza kochana Pani Dyrektor Krystyna Masłowiec. Na uroczystości nie obyło się bez kwiatów, wzruszeń, podziękowań oraz gromkiego, zasłużonego aplauzu dla Pani Dyrektor.

        Cała społeczność podziękowała Pani Krystynie Masłowiec za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora.

       Na początku te niezapomniane chwile uświetniło przemówienie Pani Małgorzaty Lenartowicz – Wizytatora Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, która słowa podziękowania skierowała do Pani Dyrektor Krystyny Masłowiec za wieloletnie zaangażowanie w codzienne życie szkoły, trud włożony w kierowanie szkołą i podejmowanie w związku z pełnieniem funkcji Dyrektora wielu niełatwych decyzji. Podkreślała wielki wkład pracy Pani Dyrektor, oddanie, sumienność i wkładanie serca w realizację obowiązków służbowych oraz chęć niesienia pomocy całej społeczności. Jednocześnie życząc zdrowia, pomyślności w gronie rodziny i przyjaciół, realizacji marzeń, podejmowania nowych wyzwań oraz rozwijania zainteresowań i pasji na nowym etapie życia.

     Do podziękowań dołączyło również Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Łętowem oraz uczniowie poprzez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

„Dziękujemy Pani za wszystkie wspaniałe lata naszej wspólnej pracy, bo zapisała Pani w historii naszej szkoły najbardziej wartościowe karty i wyryła w naszych sercach entuzjazm, zapał do pracy i miłość do tej szkoły. Bardzo często czuliśmy się zaszczyceni tym, że możemy pracować tutaj razem z Panią.”

Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
w Łętowem

„Dziękujemy za każdy dzień spędzony z nami, za cierpliwość
i wyrozumiałość. Jesteśmy wdzięczni również  za to, że pomagała nam Pani w trudnych chwilach oraz za to, że czuliśmy się w szkole bezpiecznie. Chcemy podziękować za uśmiech i za dobre serce. Wyrażamy wdzięczność za to, że sprawiła Pani, że szkoła była dla nas drugim domem.”

Wdzięczni uczniowie

 

 „…Dziś Pani Dyrektor dziękujemy
Mówimy tylko do widzenia
I w mury szkoły zapraszamy
Bo słowa żegnaj u nas nie ma

Życzymy zdrowia i uśmiechu
Szczęścia w każdym dniu
Spełnienia marzeń i miłości
By błogosławił dobry Bóg.”

poetka Stanisława Nawrocka

 

       Podsumowując – Naszej Drogiej Pani Dyrektor, wszyscy razem i każdy z osobna, życzymy samych pięknych, wspaniałych chwil i Bożego błogosławieństwa na Jej nowym etapie życia.

     Podziękowania złożyliśmy również Pani Wicedyrektor Marioli Mamali, która zawsze znajdowała dla nas czas, wysłuchiwała nas i rozmawiała z nami, a nasze przemyślenia i długie wywody nigdy Jej nie nudziły. Pani Mariola miała dla nas zawsze szczery i serdeczny uśmiech oraz pomocną dłoń wyciągniętą w naszym kierunku.

      Na zakończenie spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Krystyna Masłowiec, która ze wzruszeniem w głosie podziękowała zebranym osobom. Zwracając się do rodziców i uczniów, podkreślała , że podczas nadchodzącego, nastającego czasu wakacji, beztroskich dni i odpoczynku, należy pamiętać o bezpieczeństwie i rozwadze, aby uczniowie na początku września szczęśliwie powrócili do szkoły. Życzyła również wszystkim powodzenia w kroczeniu dalszą ścieżką edukacyjną, oraz słonecznych, zdrowych i udanych wakacji. Całe Grono Pedagogiczne dołącza się do tych życzeń.

Wypocznijcie i do zobaczenia za dwa miesiące!!! 🙂  😉  🙂

 

Władysława Kozyra

GALERIA ZDJĘĆ: „WAKACJE, ZNÓW BĘDĄ WAKACJE …”

Przejdź do treści