Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

„Czas do szkoły”

       Tradycyjnie początek roku szkolnego rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, którą odprawił ksiądz katecheta Grzegorz Dulęba.  Nastepnie, już w murach szkoły, akademią.

       Wrzesień  kojarzy się przede wszystkim z zakończeniem wakacji i rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Jednak pamiętajmy, że to także miesiąc związany z ważnym wydarzeniem historycznym –  wybuchem II wojny światowej. Akademię rozpoczęła prezentacja , która przybliżyła nam najważniejsze wydarzenia związane z tym tragicznym doświadczeniem z historii Polski i Europy.  

        Muzycznym akcentem była piosenka  pt. „Dziewczyna z granatem” w wykonaniu  uczennic klasy VI – Julii Kuczaj i Oliwii Potoniec.

         Nie zabrakło też nawiązania do rozpoczynającej się nauki i wierszy  o szkole, które zaprezentowały: Martyna Kuczaj, Julia Kuczaj, Lena Pietrzak i Oliwia Potoniec.

       Po części artystycznej wystąpiła Pani Genowefa Hornik – pełniąca od roku szk. 2018/2019 funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łętowem. Po powitaniu  wszystkich zebranych  przedstawiła w krótkich słowach koncepcję pacy szkoły, opierającą się na słowach Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.  Pani dyrektor G. Hornik zwróciła się także do wszystkich uczniów, życząc im sukcesów w nowym roku szkolnym.

       Głos zabrała także Pani Katarzyna Szybiak – Zastępca Wójta Gminy Mszana Dolna, która przybyła na tę uroczystość.  Zwracając się do grona pedagogicznego i uczniów życzyła wszystkim owocnej pracy.

       Po akademii uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Agata Florek

GALERIA ZDJĘĆ: „CZAS DO SZKOŁY!”

Przejdź do treści