Wycieczka do zoo w Krakowie

Wycieczka do zoo

18 września  razem z moją oraz ósmą klasą wybraliśmy się do zoo w Krakowie. Zostało ono otwarte 6 lipca 1929 roku. W dniu otwarcia zwierzostan liczył 94 sztuki ssaków, 98 sztuk ptaków i 12 sztuk gadów. Były to głównie zwierzęta fauny rodzinnej, ale eksponowano również okazy tak egzotyczne, jak małpy. Obecnie zoo zamieszkuje ponad 1400 sztuk zwierząt. Są to przedstawiciele całego świata. Najbardziej zaciekawiła mnie odmiana różowego flaminga. Występuje on w południowej Europie, na zachodnim wybrzeżu Atlantyku, Afryce, Indiach no i oczywiście w krakowskim zoo. Jest najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem flaminga. Do środowiska życia przyjmuje słoneczne laguny, brzegi jezior, rozlewiska rzek. Żywi się drobnymi mięczakami, skorupiakami, owadami i pokarmami roślinnymi. Jaja składa w gnieździe w kształcie kopca. Samica składa zazwyczaj jedno jajo. Według IUCN Red List (Czerwona Lista Gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody) gatunek ten zaliczany jest do kategorii Lc- oznaczającej małe ryzyko zagrożenia. Według mnie warto wybrać się do krakowskiego zoo, by móc podziwiać wspaniałe flamingi oraz inne zwierzęta.

JuliaKuczaj

Klasa 6

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Zoo w Krakowie

We wtorek 18.09.1018 roku wraz z klasą byłam w zoo. Było bardzo fajnie! Opowiem trochę o  tym zoo.

Ogród Zoologiczny w Krakowie jest ośrodkiem hodowlanym, w którym z powodzeniem rozmnaża się i odchowuje wiele gatunków zwierząt. Zostało udostępnione dla turystów w 1920 roku. (Od tego czasu ogród nigdy nie jest pusty.) Zwierzęta, które mnie zaintrygowały to żaby i węże. Poznałam dwa gatunki. Bardzo mnie zainteresowały. To żaba pomidorowa i lancetogłówka mleczny.

Żaba pomidorowa

Występuje na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru. Żyje w podmokłych lasach, polach uprawnych a także na plantacjach. Żaba ta jest czarno – pomarańczowa, ma biały brzuszek i łapki. Żywi się owadami, dżdżownicami i małymi gryzoniami.

Ciekawostki:

Gatunek ten bywa hodowany w domowych terrariach.

Samce dorastają do 6 cm, samice mogą osiągnąć nawet ponad 10 cm długości.

Młode żabki są jaśniejsze od dorosłych osobników.

Lacentogłowka mleczna

Występuje w zachodniej części Meksyku. Żyje w lasach, obszarach trawiastych i na półpustyniach. Wąż jest pomarańczowy z czarno – białymi paskami i główką, ma jasno pomarańczowy brzuch. Żywi się gryzoniami, płazami, małymi ptakami, innymi wężami i bezkręgowcami .

Ciekawostki:

Lacentogłówka dorasta do 120 cm długości.

Jest aktywna nocą – w ciągu dnia odpoczywa w ukryciu.

Mam nadzieje, że jeszcze pojadę do tego zoo z rodziną lub przyjaciółmi.

Oliwia Potoniec

Klasa 6

GALERIA ZDJĘĆ: „ZOO W KRAKOWIE”

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Gazetka stworzona przez uczniów ENDANGERED SPECIES


GALERIA ZDJĘĆ: „ENDANGERED SPECIES”

 

 

Przejdź do treści