Wycieczka do GPN

W Gorczańskim Parku Narodowym

Dnia 10 października klasa VI uczestniczyła w wycieczce turystyczno – krajoznawczej do Gorczańskiego Parku Narodowego. Uczestniczyliśmy w zajęciach podążając ścieżką edukacyjną „Dolina Gorcowego Potoku”.

Nasza wędrówka rozpoczęła się i zakończyła na polanie Trusiówka w przysiółku Lubomierza – Rzekach. Przeszliśmy ponad pięciokilometrową trasę.

Wędrując ścieżką dowiedzieliśmy się od Pani przewodnik wielu ciekawostek dotyczących bogactwa fauny i flory Gorczańskiego Parku Narodowego. Pogoda tego dnia była idealna, dzięki czemu mogliśmy podziwialiśmy piękno jesiennego lasu. Na własne oczy zobaczyliśmy jak wygląda „złota Polska jesień”. Szczególnie efektownie wyglądała w kolorach jesieni Polana Podskały, na której stoją nieużywane już szałasy. Z tejże polany podziwialiśmy widok okolicznych gór.

Była to dla nas wszystkich niesamowita lekcja przyrody.

Anna Bielak

GALERIA ZDJĘĆ: WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 4 I 5 DO GORCZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO