„Czytaj codziennie”

Wieści z biblioteki

Dnia 19.10.2018r.w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Czytaj codziennie”. O przygodach Słodziaków zainteresowanym dzieciom czytała pani Agnieszka Górni. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji, a pani Agnieszce za piękne czytanie.

Bibliotekarz:

Mirosława Jarosz

15 listopada na szkolnym apelu nastąpiło podsumowanie akcji „Czytaj codziennie”. Uczestnicy przez 21 dni czytali lub słuchali czytanych przez rodziców książek przez co najmniej 10 minut. Każdego dnia rodzice potwierdzali to podpisem w otrzymanych albumach. W nagrodę  każdy posiadacz albumu otrzymywał od bibliotekarki specjalną naklejkę. Dzieci wykonywały również ilustrację lub komiks przedstawiający przygody Gangu Słodziaków. Podczas apelu uczniowie otrzymali nagrody wylosowane przez panią dyrektor Genowefę Hornik. Nagrody w postaci maskotek i książek wzbudziły wiele radości.

Głośne czytanie będzie kontynuowane w domach oraz w bibliotece szkolnej. Jest ono bowiem niezwykle istotne dla rozwoju dziecka. Uczy samodzielnego myślenia, pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć    i  koncentrację oraz stanowi pomoc w nauce i wsparcie w szkolnych sukcesach.

Zachęcam dzieci i rodziców do codziennego czytania. WARTO!

Fundatorem maskotek „Gangu Słodziaków” jest sieć sklepów Biedronka. Dziękujemy.

Mirosława Jarosz

„CZYTAJ CODZIENNIE” – rostrzygnięcie

Przejdź do treści