NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

CHWAŁA BOHATEROM!

W piątek 1marca 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie klasy 8 i 6 przygotowani przez pana Leszka Kamińskiego przypomnieli bohaterów tamtych czasów, żołnierzy podziemia niepodległościowego wywodzących się najczęściej z Armii Krajowej, którzy po zakończeniu II wojny światowej byli prześladowani, torturowani i zabijani przez polskich komunistów z pomocą sowieckich okupantów. Ta niecodzienna lekcja historii pozwoliła nam godnie uczcić  pamięć  „wyklętych i niezłomnych”  żołnierzy – zapomnianych w czasach PRL-u bohaterów naszej ojczyzny.

Leszek Kamiński

GALERIA ZDJĘĆ: NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH