„WITAJ MAJ, TRZECI MAJ”

228 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI

3 MAJA

W piątek 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wystąpienie przygotowała klasa 6 wraz z opiekunami. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem tego dokumentu przez Sejm Czteroletni w 1791 roku oraz przedstawili twórców Konstytucji. Charakter przedstawieniu nadawały stroje nawiązujące do mody i stylu polskiej szlachty w tamtych czasach. Na duże uznanie zasłużyli  również uczniowie wykonaniem dwóch piosenek pt. „Witaj majowa jutrzenko” i „Taki kraj”.

Uroczystość zakończyła się  gromkimi brawami dla występujących oraz podsumowaniem i podziękowaniem za przygotowanie tego apelu przez Panią Dyrektor.

Leszek Kamiński

GALERIA ZDJĘĆ: „WITAJ MAJ, TRZECI MAJ”