„WOLONTARIUSZ – TU I TERAZ”

III Gminne Spotkanie Szkolnych Kół Wolontariatu

15 maja 2019 roku mieliśmy wielką przyjemność, już po raz trzeci, uczestniczyć w Gminnym Spotkaniu Szkolnych Kół Wolontariatu. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Wolontariusz – Tu i teraz”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI, a zarazem nasi najbardziej aktywni wolontariusze: Julia Kuczaj, Oliwia Potoniec, Marcelin Trybus oraz Adrian Węglarz. W formie prezentacji multimedialnej przedstawili oni zebranym sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Caritas.

Spotkanie było dla nas szansą na wymianę doświadczeń z wolontariuszami z innych szkół z terenu gminy i miasta Mszana Dolna. Gościem specjalnym byli wolontariusze z Maltańskiej Służby Medycznej z Nowego Sącza. Opowiedzieli oni zebranym o swojej pracy, a następnie zaprezentowali jak należy w prawidłowy sposób udzielać pierwszej pomocy. Każdy z uczestników spotkania miał szansę w praktyce sprawdzić swoją znajomość z zakresu udzielania pierwszej pomocy ćwicząc na fantomach. Nasi uczniowie również skorzystali z tej okazji.

Gospodarze tradycyjnie przyjęli nas z wielką serdecznością. Ugościli nas przepysznym poczęstunkiem. Spędziliśmy wyjątkowy czas w cudownej atmosferze. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach znów będziemy mieli szansę uczestniczyć w tym budującym wydarzeniu.

Anna Bielak

„WOLONTARIUSZ – TU I TERAZ”

Przejdź do treści