„Jedziemy na wycieczkę…”

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Dnia 04.06. uczniowie klasy I i II wraz z mamami i wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.

Pierwsze kroki skierowaliśmy do Teatru Współczesnego na przedstawienie „Karolcia, historia o niebieskim koraliku.” Spektakl  przeniósł nas w świat niesamowitych przygód głównych bohaterów ucząc tego, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne jak otrzymywanie. Dzięki wspaniałej grze aktorów odbyliśmy wędrówkę w krainę wyobraźni, w której każde marzenie jest możliwe do spełnienia, a wykorzystane w spektaklu efekty specjalne pozwoliły nam poczuć baśniowy charakter przeniesionej na deski sceniczne książeczki Marii Kruger.

Po przedstawieniu mieliśmy możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych.

Następnie udaliśmy się do miejsca poświęconego patronowi naszej szkoły Tadeuszowi Kościuszce. Wszyscy zdobyliśmy szczyt Kopca Kościuszki skąd podziwialiśmy panoramę Krakowa. Zwiedziliśmy również muzeum poświęcone patronowi oraz wystawę figur woskowych.

Ponieważ wycieczka była zorganizowana z okazji Dnia Dziecka czekała nas tego dnia jeszcze jedna atrakcja – wizyta w parku zabaw dla dzieci. Po wspólnym posiłku wszyscy z ochotą wzięli udział  w pokonywaniu basenu z piłeczkami i toru przeszkód.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Mirosława Jarosz

GALERIA ZDJĘĆ: WYCIECZKA DO KRAKOWA

Przejdź do treści