„ODBLASKOWA SZKOŁA”

„ODBLASKOWA SZKOŁA”
„Zabłyśnij na drodze

Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do programu „Odblaskowa Szkoła”.

Celem programu jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na kontrolowanie ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenie w ruchu drogowym. Daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza na drodze do i ze szkoły. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły.

W ramach promocji akcji „Odblaskowa Szkoła” przewidujemy wiele działań związanych z rozwijaniem wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

We wrześniu w klasach a także w godzinach świetlicowych odbyły się zajęcia dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły. Przypomniane zostały zasady przechodzenia przez jezdnię, zasady prawidłowego poruszania się odpowiednią stroną jezdni oraz zwrócenie szczególnej uwagi na to jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Uczniowie klas O-III chętnie wykonywali poznane im dotąd znaki drogowe, a także powstały 3 gazetki ścienne przypominające ważne sposoby oraz elementy poruszania się w ruchu drogowym.

Ogłoszony został konkurs plastyczny dla klas O-III pt.: „Bezpieczna droga do szkoły” oraz dla klas starszych: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Chętni uczniowie przygotowują się do ogólnoszkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Życzymy powodzenia !!!

 

Honorata Kaleta

 

GALERIA ZDJĘĆ: ODBLASKOWA SZKOŁA

Przejdź do treści