Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona

 

„ZACNĄ RZECZĄ JEST UCZYĆ SIĘ, ALE ZACNIEJSZĄ NAUCZAĆ”

„TADEUSZ KOŚCIUSZKO – BOHATER DWÓCH NARODÓW”

W dniu 15 października 2019 r. obchodziliśmy Święto Patrona – Tadeusza Kościuszki, który stał się symbolem heroicznych zmagań o odzyskanie przez Polskę niepodległości, utraconej w wyniku rozbiorów. Tadeusz Kościuszko walczył o wolną Polskę dla wszystkich: nie tylko dla szlachty, ale może przede wszystkim dla polskich chłopów. Mówił, że pierwszy krok do zrzucenia niewoli, to odważyć się być wolnym! Święto Patrona połączone było z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Tego dnia w szkole wiele się działo: uczniowie przedstawiali przygotowany w formie prezentacji multimedialnej – życiorys Tadeusza Kościuszki, zaprezentowali przedstawienie „Przysięga Tadeusza Kościuszki”, śpiewali pieśni patriotyczne, oglądali krótki film o patronie, pokazali zgromadzone ciekawostki o Tadeuszu Kościuszce, przedstawili prezentację „Tadeusz Kościuszko w oczach artystów”, przygotowywali flagi dwóch narodów – Polski i USA, sprawdzali swoją wiedzę o życiu patrona oraz piękną piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień dla nauczycieli, doceniając trud nauczania i przekazywania wiedzy. Wzruszającym momentem było wspólne zaśpiewanie „Sto lat”. Uczniowie ubogacili tę melodię sami grając na instrumentach. Koncertowo również zagrali melodię „A my Wom zycymy”.

Uczniowie zachwycili swoją dojrzałością, zaangażowaniem i niezwykłym zgraniem całego zespołu. Na scenie można było wypatrzeć prawdziwe talenty: i komediowe, i dramatyczne. Publiczność niejeden raz miała okazję się uśmiechnąć, choć najwięcej było wzruszeń. Każdy na swój sposób przeżył te spektakle… I wydaje się, że emocje, które wywołały będą jeszcze długo obecne w sercach wykonawców i widzów.

Na koniec Pani Dyrektor Genowefa Hornik złożyła wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, będącej pełną zapału pasją, docenianą przez uczniów i rodziców.

 

 

 

 

 

Władysława Kozyra

GALERIA ZDJĘĆ: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I DZIEŃ PATRONA

 

Przejdź do treści