„Ślubujemy”

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – takie przyrzeczenie, dnia 24 października 2019 roku składali  uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem. Jednak zanim Pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności naszej szkoły musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Pomimo lekkiej tremy wystąpili wspaniale! Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie oraz akt pasowania, którego dokonała dyrektor szkoły – pani Genowefa Hornik. Następnie ks. Proboszcz Jan Potoplak poświęcił Pierwszakom tornistry i przybory szkolne, a Wójt Gminy Mszana Dolna, pan Bolesław Żaba wręczył im pamiątkowe dyplomy. Tym samym Pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej.

Uroczystość zakończyła się krótką sesją fotograficzną oraz poczęstunkiem, o który zadbali jak zwykle niezawodni Rodzice.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Agnieszka Górni

GALERIA ZDJĘĆ: „ŚLUBUJEMY”