„Wszyscy święci balują w niebie…”

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W naszej szkole po raz pierwszy z inicjatywy naszego katechety ks. Piotra Sofija MS odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci z grupy przedszkolnej, z zerówki oraz z klas I-III uczestniczyły w zabawie z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych. Każde dziecko mogło przebrać się za wybranego przez siebie Świętego. Nie zabrakło św. Jana Pawła II, św. Rity, św. Antoniego czy św. Mikołaja. Była z nami również św. Teresa od Jezusa a nawet św. Elżbieta Węgierska. Przy muzyce dziecięcego zespołu Arki Noego nasze szkolne Pociechy mogły się pobawić i potańczyć. Spośród wielobarwnych postaci Świętych wyłoniono zwycięzców w konkursie na najciekawsze przebranie. Wszystkie dzieci z uśmiechem na ustach tańczyły i śpiewały na cały głos, że: „taki duży, taki mały może świętym być … taki ja i taki Ty może świętym być”. Następny Bal Wszystkich Świętych już za rok! 😉

 

ks. Piotr Sofij MS
Przejdź do treści