„O AIDS prawie wszystko”

Zrób ten krok i 1 grudnia przypnij Czerwoną Kokardkę.

AIDS jest problemem zdrowotnym jak i również społecznym i ekonomicznym. Dotyczy nie tylko osób chorych, którzy muszą nauczyć się z tym żyć, ale nas wszystkich jako społeczeństwa do którego należymy. Tylko świadoma postawa ogółu społeczeństwa ułatwi nam współżycie z osobami zakażonymi i chorymi, dając szansę na skuteczne zapobieganie epidemii.

W związku z obchodami Światowego Dnia AIDS uczniowie klasy VII wcielili się w rolę dziennikarza, przedstawiciela ONZ ds. AIDS, doktora medycyny oraz profesora medycyny i przygotowali przedstawienie pt. „O AIDS prawie wszystko”, na które zaprosili młodszych kolegów z klasy V i VI.

Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom zagadnień związanych z chorobą AIDS i wirusem HIV oraz zachęcenie by tegoroczny Światowy Dzień AIDS został obchodzony jako dzień tolerancji i wsparcia dla milionów ludzi na całym świecie żyjących z HIV bądź dotkniętych AIDS. Dlatego każdemu z osobna zostały wręczone Czerwone Wstążki – międzynarodowy symbol zainteresowania, troski, nadziei i wsparcia.

Honorata Kaleta

GALERIA ZDJĘĆ: „O AIDS PRAWIE WSZYSTKO”

 

 

 

Przejdź do treści