Kiermasz Słodkości


„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”

 

Grzesiu Wadyl jest wcześniakiem, który urodził się w 27 tygodniu ciąży. Aby prawidłowo się rozwijać, chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Rodzice Grzesia zwrócili się do naszej szkoły z prośbą o udzielenie im wsparcia. W odpowiedzi Szkolne Koło Caritas zorganizowało na terenie szkoły „Kiermasz Słodkości”, podczas którego wolontariusze sprzedawali ciasta, ciasteczka oraz babeczki. Uczniowie przynosili słodkości upieczone przez ich nieocenione Mamy i Babcie, ale również przez siebie samych. Kiermasz trwał od 18 listopada do 13 grudnia.
W każdym tygodniu sprzedażą wyrobów cukierniczych zajmowali się przedstawiciele jednej z klas starszych. Kiedy nasz kiermasz dobiegał końca, uczniowie klasy II wyszli z inicjatywą zaangażowania się w naszą akcję i dzięki nim mogliśmy przedłużyć kiermasz o jeszcze jeden tydzień.

Zaangażowanie zarówno sprzedających, jak i kupujących przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy kwotę 1692,50 złotych, którą przekazaliśmy rodzicom Grzesia. Cieszymy się, że i nasza społeczność mogła pomóc Grzesiowi.

Anna Bielak

GALERIA ZDJĘĆ: KIERMASZ SŁODKOŚCI

 

Przejdź do treści