CHWAŁA BOHATEROM

„NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

W czwartek 5 marca 2020 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zwanych także Żołnierzami  Niezłomnymi”.  Uczniowie klasy 7  przypomnieli bohaterów tamtych czasów, żołnierzy podziemia niepodległościowego wywodzących się najczęściej z Armii Krajowej, którzy po zakończeniu II wojny światowej  walczyli o wolną i suwerenną Polskę, niezależną od Związku Sowieckiego. Byli oni prześladowani, torturowani i zabijani przez polskich komunistów z pomocą radzieckich okupantów. Ta niecodzienna lekcja historii pozwoliła nam godnie uczcić  pamięć  „wyklętych i niezłomnych”  żołnierzy – zapomnianych w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej bohaterów naszej ojczyzny.

Leszek Kamiński

GALERIA ZDJĘĆ: CHWAŁA BOHATEROM

„Czyste powietrze wokół nas”

Palenie tytoniu jest zjawiskiem powszechnym i stanowi jedną z głównych przyczyn umieralności w wieku dorosłym. Dlatego, aby zmniejszyć rozmiar tej epidemii, należy już od najmłodszych lat prowadzić wśród dzieci edukację antytytoniową.

W związku z powyższym najmłodsi uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli udział w programie profilaktyki tytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” który ukierunkowany jest na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów i kształtowanie prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu.

Podczas zajęć z pedagogiem szkolnym dzieci miały okazję porozmawiać o różnych rodzajach dymu, o samopoczuciu podczas kiedy czują dym, o skutkach palenia papierosów a także  poznać bohatera programu – dinozaura Dinka, jego  historię oraz piosenkę.  Na koniec uczniowie stworzyli swój prywatny znaczek pt. „Nie pal przy mnie”.

Honorata Kaleta

GALERIA ZDJĘĆ: „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”