Sukcesy uczniów w sezonie narciarskim

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Łętowem w sezonie narciarskim 2020

Podczas krótkiego sezonu zimowego 2020r. wiele sukcesów zanotowały uczennice Szkoły Podstawowej w Łętowem oraz absolwentki tej placówki. Z obecnych uczennic największy postęp poczyniła Martyna Kuczaj. Po sześciu startach w Pucharze Grupy Azoty, gdzie poprawiała się z każdym biegiem, przyszedł czas na Mistrzostwa Województwa, które odbyły się w Białce Tatrzańskiej. Zajęła tam bardzo wysokie szóste miejsce na ok. 30 startujących. To samo miejsce wywalczyła podczas zawodów Ligi Wojewódzkiej w Ptaszkowej. Zawody te okazały się ostatnimi w sezonie. Wystartowały w nich też Julia Kuczaj i Oliwia Potoniec (14 i 16 miejsca). Bardzo obiecujący początek sezonu miała Zuzanna Nowak. Podczas pierwszych zawodów w sezonie – w Chochołowie – zajęła drugie miejsce,, minimalnie przegrywając z rywalką, która później zajęła 4 miejsce w Mistrzostwach Polski UKS. Wystartowała później jeszcze w 4 zawodach Pucharu Grupy Azoty, zawsze zajmując punktowane miejsce. Kolejną osobą, która zanotowała postęp była Angelika Luźniak. Startując w Ogólnopolskim Pucharze Grupy Azoty za każdym razem poprawiała swoje miejsce. Zawodniczki te mogą odnosić duże sukcesy w sezonie następnym. Aleksandra Kołodziej, która zaledwie kilka miesięcy temu ukończyła Szkołę Podstawową w Łętowem i ćwiczyła narciarstwo biegowe przez ostatnie trzy lata została mistrzynią Polski w biegu techniką klasyczną (w „łyżwie” była czwarta, przegrywając medal  o 0,1 sekundy). Zawody rozgrywano tak jak 22 lata temu w Wołosatem w Bieszczadach pod Tarnicą. Wówczas wygrała (po raz pierwszy) Justyna Kowalczyk a druga była Ewelina z Łętowego. W sztafecie 4x3km wystartowały oprócz Oli Patrycja Smoter i Marta Jania (obie z Łętowego, 5 miejsce).

Juniorki – Ewelina Kołodziej, Gabriela Dawiec i Magdalena Murzyn, wychowanki Szkoły Podstawowej w Łętowem również zdobywały w tym roku medale Mistrzostw Polski – brązowy w sztafecie seniorskiej, srebrny i brązowy w sztafecie juniorskiej, ponadto Ewelina była trzecia w biegu sprinterskim. A chłopcy? Proszę o utworzenie we wsi boiska do piłki nożnej i obiecują równie dobre wyniki.

W załączeniu tekst o zawodniczkach z SP Łętowe, artykuł ukazał się na stronie mszana.plhttp://www.mszana.pl/aktualnosci,4452.html#.XoD0NXLgqUk

Krzysztof Jarosz

Przejdź do treści