KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Od 1 czerwca br. uczniowie wszystkich klas będą mieli możliwość korzystania  z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Konsultacje będą prowadzone wg harmonogramu uzgodnionego z nauczycielem w porozumieniu z  wychowawcą klasy i podanego do wiadomości pocztą elektroniczną. Konsultacje są dobrowolne. Zainteresowani  uczniowie zgłaszają swój udział w konsultacjach u nauczyciela danych zajęć.

Na terenie szkoły obowiązują  „Procedury bezpieczeństwa w czasie zajęć w okresie epidemii COVID-19”.

Jeżeli Państwo zdecydujecie się posłać dziecko do szkoły na zajęcia lub konsultacje, należy zapoznać się  z treścią dokumentu i stosować do jego zapisów, a także wypełnić formularz zgłoszenia i oświadczenie o pomiarze temperatury stanowiące załączniki nr 1 i nr 2 do Procedury Bezpieczeństwa.

1. Procedury Bezpieczeństwa w czasie zajęć w okresie epidemii
  2. Formularz zgłoszenia – załącznik nr 1
  3. Oświadczenie o pomiarze temperatury – załącznik nr 2
Ważne:
Rodzic dostarcza w pierwszym dniu konsultacji dziecka w szkole podpisane zgłoszenie i oświadczenie o pomiarze temperatury stanowiące załączniki nr 1 i nr 2.
Brak deklaracji uniemożliwia udział dziecka w konsultacjach.

Dziękuję wszystkim Rodzicom za dotychczasowe wsparcie i współpracę oraz wytrwałość w edukacji.

Genowefa Hornik – dyrektor szkoły

Znajdź właściwe rozwiązanie

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą oraz pedagogiem szkolnym zapraszają uczniów klasy V i VII do rozwiązania krzyżówki.

W załącznikach znajduje się krzyżówka, którą można wypełnić elektronicznie oraz 13 wykonanych przez uczniów rebusów.

Rozszyfrowanie rebusów doprowadzi Was do ROZWIĄZANIA KRZYŻÓWKI

UWAGA!

Pierwsze 5 osób, które prześle poprawnie rozwiązaną krzyżówkę

na adres e-mail: honorata168@wp.pl otrzyma nagrodę 🙂

CZAS START!

Honorata Kaleta

Władysława Kozyra

krzyżówka w wersji .docx

krzyżówka w wersji .pdf

rozszyfruj hasła

„Mały ratownik”

Program edukacyjny „Mały ratownik”

W naszej szkole realizowaliśmy program mający na celu wdrażanie dzieci do umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Każdy człowiek może się tego nauczyć, gdyż w rzeczywistości są to bardzo proste czynności, nawet dla dziecka w młodszym wieku szkolnym. Od tego czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona może zależeć czyjeś życie.

Uczestnikami programu byli wszyscy uczniowie klas I-III, łącznie 44 uczniów, którzy wspólnie nabywali umiejętności w zakresie:

– oceny bezpieczeństwa własnego oraz osoby poszkodowanej,

– sprawdzenia przytomności poszkodowanego,

– wezwania pogotowia ratunkowego,

– ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej,

– prawidłowego wykonania uciśnięć klatki piersiowej.

Podczas wdrażania programu wykorzystywaliśmy otrzymane od WOŚP materiały edukacyjne (kartonowe telefony do samodzielnego złożenia i podręczniki dla każdego ucznia, filmy DVD, fantomy) oraz umiejętności prowadzących, którzy byli uczestnikami kursu „Ratujemy i uczymy ratować”.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i choć czasem było bardzo wesoło miały świadomość, że niesienie pomocy innym to poważna sprawa. Chętnie wcielały się w role poszkodowanych, jak również ratowników. Z zaangażowaniem ćwiczyły nabywane umiejętności. Niestety nie udało nam się zrealizować wszystkich zajęć jakie zaplanowaliśmy, ale z pewnością będziemy kontynuować program po powrocie do szkoły.

Agnieszka Górni

GALERIA ZDJĘĆ: „MAŁY RATOWNIK”