ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PATRONA

15 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej placówce Święto Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki. W tym uroczystym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. W każdej sali pojawiły się gazetki poświęcone życiu Wodza i wydarzeniom z nim związanym.

                  Przygotowania do obchodów Dnia Patrona rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej. Wszystko musiało bowiem zostać przygotowane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Pomimo tych niedogodności uroczystość wypadła znakomicie, a postać Patrona na nowo  zainspirowała naszych uczniów.

Wychowawczynie klas I-III przygotowały przepiękne prace plastyczne, a klasa III zorganizowała Turniej Kościuszkowski, podczas którego uczniowie walczyli w następujących konkurencjach: zakładanie munduru, toczenie kul armatnich, zwiadowcy, kawa dla generała Kościuszki, wyścig kosynierów, pokonywanie rowów obronnych, załadunek armaty. Każda drużyna miała swój okrzyk bojowy:  Kościuszko jest naszym patronem, więc walczymy dziś z fasonem! Kościuszko był generałem, w naszej szkole walczymy z zapałem!

Klasy starsze również czynnie włączyły się do obchodów Dnia Patrona. Czwartoklasiści napisali listy do Tadeusza Kościuszki, w których wyrazili wiele uczuć i emocji związanych zarówno z sylwetką Wodza, jak i ważnymi dla nich wydarzeniami współczesnymi. Klasa VI z ogromnym entuzjazmem zaśpiewała skoczny „Krakowiak Kościuszki”, natomiast klasa VII przedstawiła bardzo rzeczową i merytoryczną prezentację sylwetki Generała.

W celu przybliżenia uczniom Patrona Szkoły zorganizowano konkursy, na których młodzież klas IV-VIII mogła wykazać się swoją wiedzą i czynnie ze sobą współzawodniczyć, zdobywając przy tym dyplomy i ciekawe nagrody książkowe. 

Pomimo ciężkiej sytuacji związanej z panującą pandemią, Dzień Patrona będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy, a  trzymający w napięciu quiz na zakończenie obchodów jeszcze długo będzie emocjonował uczniów i nauczycieli.

Monika Mrózek

GALERIA ZDJĘĆ: ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PATRONA

Przejdź do treści