Świąteczne Kartki Caritas

W grudniu 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Zostaliśmy poproszeni o własnoręczne wykonanie kartek bożonarodzeniowych oraz napisanie w nich życzeń. Kartki te były przeznaczone dla osób potrzebujących, bezdomnych, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej oraz pacjentów Szpitala Psychiatrycznego.

Z powodu pandemii Caritas nie mogło zorganizować tradycyjnej Wigilii dla Osób Samotnych i Bezdomnych. W zamian potrzebujący otrzymali paczki świąteczne, a do każdego prezentu dołączono kartki wykonane przez uczniów ze Szkolnych Kół Caritas oraz innych ludzi dobrej woli. 

Wyrażamy nadzieję, że naszymi życzeniami sprawiliśmy choć odrobinę przyjemności osobom samotnym i potrzebującym. Zwłaszcza, że w tym trudnym dla wszystkich czasie samotność jest wszechobecna.

Dobre słowo często znaczy więcej niż pomoc materialna.

Dziękuję wszystkim uczniom naszej szkoły oraz przedszkolaczkom wraz z Paniami wychowawczyniami z Bajkowego Przedszkola, którzy pozytywnie odpowiedzieli na prośbę Caritasu i wykonali przepiękne kartki bożonarodzeniowe.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Anna Bielak

 

GALERIA ZDJĘĆ: ŚWIĄTECZNE KARTKI CARITAS

 

 

Przejdź do treści