Rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty

Dziś, 17 marca rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasisty, które potrwają do 19 marca. Od godz. 9:00 uczniowie mierzyli się z zadaniami z języka polskiego. W czwartek – egzamin z matematyki, a w piątek – z wybranego języka obcego. Materiały do przeprowadzenia egzaminu z języka polskiego z systemu informatycznego pobrało 88 proc. szkół podstawowych. Wiele z nich skorzystało również z materiałów z serwisów okręgowych komisji egzaminacyjnych dla dyrektorów szkół.

Plansza informacyjna w kolorach białym i pomarańczowym. Z lewej strony napis: Terminy próbnego egzaminu ósmoklasisty. Z prawej strony grafiki wypisane terminy poszczególnych egzaminów.

Próbny egzamin ósmoklasisty to przygotowanie do egzaminów majowych. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie stabilna, nie przewidujemy zmian w zakresie terminów tego egzaminu.

Egzaminy w roku szkolnym 2020/2021

W 2021 r. egzaminy zostaną przeprowadzone na podstawie zawężonego zakresu wymagań podstawy programowej. Ta jednorazowa zmiana spowodowana jest analizą ubiegłorocznych egzaminów i bieżącą sytuacją epidemiczną. Decyzja o zastosowaniu prostszej formuły i jasno określonych wymagań egzaminacyjnych oraz organizacji szkoleń dla nauczycieli była znana już w grudniu 2020 r.

Wytyczne znajdują się na stronie CKE oraz https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-17-do-19-marca-tzw-probne-egzaminy-osmoklasisty-organizowane-przez-centralna-komisje-egzaminacyjna/

Więcej informacji dotyczących egzaminów można znaleźć na stronach internetowych https://www.cke.gov.pl/oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

 

Przejdź do treści