Sukces naszej szkoły w I Powiatowym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce

Za kilka dni, czyli 24 marca przypada rocznica kiedy Tadeusz Kościuszko w 1794 r. złożył na rynku krakowskim przysięgę na wierność Rzeczypospolitej i objął przywództwo nad powstaniem jako Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej. Z powodu braku wystarczającej ilości broni nakazał utworzenie oddziałów chłopskich uzbrojonych w postawione na sztorc kosy. Do historii przeszli jako kosynierzy. Dzięki ich atakowi na rosyjskie armaty wojska Kościuszki zwyciężyły 4 kwietnia pod Racławicami. W celu mobilizacji chłopów 7 maja ogłosił tzw. Uniwersał Połaniecki, który ograniczał poddaństwo chłopów i przyznawał im wolność osobistą.

Tadeusz Kościuszko jest patronem naszej Szkoły, dlatego z ogromną radością wzięliśmy udział w I Powiatowym Konkursie o tym Bohaterze. Pierwsza odsłona konkursu miała charakter fotograficzny. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie było upodobnienie się do postaci Tadeusza Kościuszki (portret, scenka z życia), sfotografowanie przez uczestnika konkursu własnej stylizacji i nadesłanie zdjęcia na adres organizatora. Po raz pierwszy konkurs miał rangę powiatową , Honorowy Patronat nad nam nim objął Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

17 marca zostały przedstawione wyniki tego konkursu, w którym otrzymaliśmy:

WYRÓŻNIENIA:

Wojciech Śliwa, uczeń klasy II

Michał Jarosz, uczeń klasy IV

 

NAGRODA SPECJALNA:

dzieci ze świetlicy
Michał Dorczak, Igor Halama, Błażej Steczek, Anna Tromiczak, Dorota Tromiczak,

Alicja Tromiczak, Krzysztof Węglarz, Mateusz Wąchała, Aleksandra Krzanik

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronach Urzędu Gminy Limanowa https://limanowa.in/urzedy/wyniki-i-powiatowego-konkursu-o-tadeuszu-kosciuszce/8078 oraz Szkoły Podstawowej w Siekierczynie https://spnrk1siekierczyna.fc.pl/strony.php?id=354

Opiekunami szkolnymi konkursu były: Natalia Ciołkiewicz, Agnieszka Górni i Katarzyna Tromiczak. W tym miejscu bardzo dziękujemy za chęć udziału w konkursie i zaangażowanie naszym uczniom oraz serdecznie gratulujemy!

A oto nasze prace konkursowe:

Natalia Ciołkiewicz

Przejdź do treści