Jesteśmy częścią świata. Włączamy się w działania edukacji globalnej.

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy VI brali udział w programie Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”.
Żyjemy w globalnym świecie, w którym nasze życie nieodwracalnie powiązane jest z życiem reszty planety. Nie możemy uniknąć tych współzależności, jednak często trudno nam je zrozumieć. Godziny Wychowawcze ze Światem to był całoroczny cykl zajęć, które pozwoliły uczniom klasy VI zapoznać się z wyzwaniami współczesnego świata. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym jak i globalnym wymiarze. Celem programu było nie tylko informowanie o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtowanie postaw, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości.

Agata Florek

Zaświadczenie