Konkurs na plakat: „Zero zanieczyszczeń to zdrowsi ludzie i zdrowsza planeta!”

Wójt Gminy Mszana Dolna w ramach realizacji „Projektu zintegrowanego LIFE w zakresie wdrażania Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”

zaprasza rodziny z terenu gminy Mszana Dolna do wzięcia udziału w konkursie na plakat promujący ochronę środowiska naturalnego a zwłaszcza powietrza. pt.: „Zero zanieczyszczeń to zdrowsi ludzie i zdrowsza planeta!”

Cel konkursu:

• kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych w zakresie ochronie środowiska naturalnego
  • promowanie działań podejmowanych w zakresie ochrony powietrza na terenie gminy Mszana Dolna,
  • zaangażowanie dzieci, młodzież, rodziców, dziadków do aktywnego wspierania działań związanych z ochroną środowiska.

Warunki uczestnictwa:

• konkurs skierowany jest do uczniów klas od I-IV oraz V-VIII oraz ich rodzin z terenu Gminy Mszana Dolna.
  • uczestnicy składają prace w postaci plakatu wykonanego techniką mieszaną (malowanie farbami lub/i wyklejanka – wydzieranka, wycinanka) w formacie A3;
  • pracę należy podpisać na odwrocie: imię i nazwisko zgłaszającego, adres zamieszkania, tel. kontaktowy oraz dostarczyć wypełnioną deklarację uczestnictwa w konkursie załącznik nr 1 do regulaminu.
  • złożenie pracy konkursowej jest równoznaczne z przyjęciem warunków konkursu.

Kryteria oceny prac:

• oryginalność i pomysłowość interpretacji tematu konkursu;
  • zakres i przekaz informacji;
  • przedstawienie korzyści wynikających z poprawy jakości powietrza;

Terminarz:

• ogłoszenie konkursu – 21 czerwiec 2021 roku;
  • termin nadsyłania prac – 20 września 2021 roku;
  • rozstrzygnięcie konkursu – 30 wrzesień 2021 roku;

Miejsce składania prac:

• prace należy dostarczyć do Urzędu Gminy Mszana Dolna ul. Spadochroniarzy 6,

34-730 Mszana Dolna pok. 45.

Dla trzech najlepszych rodzinnych prac plastycznych czekają nagrody rzeczowe –plecak solarny, hulajnoga, głośnik bezprzewodowy. Zapraszamy do udziału w konkursie.