POZNAJEMY ATRAKCJE TURYSTYCZNE KRAKOWA

06.10.2021 r. grupa uczniów z klas I-III z naszej szkoły pod opieką wychowawców uczestniczyła w wycieczce do Krakowa.

Pierwsze kroki skierowaliśmy do krakowskiego zoo, aby zainteresować dzieci różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz ukształtować ich świadomość ekologiczną.

Dzieci przemierzając alejki ogrodu oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bardzo podobały im się zebry i żyrafy, które spacerowały po wybiegu. Podziwiały olbrzymie słonie, a także małpki. W pełnej okazałości widziały parę lwów i pantery śnieżne oraz wiele innych zwierząt.

Po zwiedzaniu dzieci zakupiły pamiątki i udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa.

Muzeum Lotnictwa okazało się naprawdę fascynującym miejscem dla każdego. Nie sposób wymienić listę eksponatów znajdujących się w muzeum jak: samoloty, szybowce, motoszybowce, śmigłowce, a także rakiety systemów przeciwlotniczych. Podczas naszej wędrówki po muzeum mogliśmy zobaczyć również wiele ciekawych pamiątek związanych z historią polskiego lotnictwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się samolot An-26, do którego można było wejść i usiąść za sterami.

Wszyscy wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy odwiedzimy Kraków.

Mirosława Jarosz

GALERIA ZDJĘĆ: WYCIECZKA DO KRAKOWA