ŚWIĘTO PATRONA

13 października w naszej szkole panowała niezwykle uroczysta atmosfera.  Miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Patrona. Obydwa święta zostały uhonorowane uroczystym apelem i akademią przygotowaną przez uczniów klas 0, 4, 5 i 8.

Działania w ramach Święta Patrona organizowane były przez cały poprzedni tydzień i wzięli w nich udział uczniowie wszystkich klas. Klasa 0 przygotowała występ taneczny – „Jesienny kujawiaczek”. Klasa 1 oprócz wycieczki do kącika Patrona wykazała się również ogromnym talentem plastycznym
i stworzyła wspaniałe portrety Tadeusza Kościuszki. Uczniowie klasa II na edukacji polonistycznej oglądali prezentację przedstawiającą postać Tadeusza Kościuszki, z której dowiedzieli się, że Patronem szkoły jest wybitny Polak, patriota, który odznaczył się niezwykłą odwagą
i umiejętnościami. Klasa 3 wraz z rodzicami zbierała informacje na temat Patrona korzystając z różnych źródeł i wspólnie
z wychowawczynią tworzyła gazetkę. Uczniowie klasy 4 przygotowali wspaniały występ wokalny – „Krakowiak Kościuszki”,
a uczniowie klasy 5 inscenizację przysięgi Generała. Klasy najstarsze natomiast opracowały krzyżówki z hasłami związanymi
z postacią Patrona oraz wspaniałą prezentację multimedialną przedstawiającą życie i dzieje Tadeusza Kościuszki.

W obchody Dnia Patrona włączyły się również świetlica i biblioteka szkolna. Na świetlicy przeprowadzono konkurs ze słodkimi nagrodami. Dzieci wysłuchały także bardzo interesującego opowiadania o losach Tadeusza Kościuszki. Również biblioteka włączyła się w projekt edukacyjny, udostępniając w czasie przerw posiadane materiały na temat naszego bohatera.

Oprócz tego uczniowie klas 4-7 obejrzeli na lekcjach historii film o T. Kościuszce – „Jego imię Polska”.

W ramach obchodów tego święta planowana jest również wycieczka klas 1-3 do Krakowa na Kopiec Kościuszki, gdzie uczniowie zwiedzać będą Muzeum Kościuszkowskie.

Monika Mrózek

GALERIA ZDJĘĆ: DZIEŃ PATRONA